0907 10 11 10

0907 10 11 10

Pravidelné invetovanie

Ivan investoval 60 000€.

Ivan si šetrí na bezstarostný dôchodok

Po roku má 90 733€

Pravidelné investovanie Pravidelné investovanie
Prečo investovať Koľko investovať Investuj aj ty Referencie Otázky a odpovede ... alebo neinvestuj
CapitalFP

Predstav si, že máš na bežnom účte v banke 1500€. Nič s nimi nerobíš, len si sporíš na byt.
Poďme sa pozrieť na to, ako sa hodnota Tvojich peňazí mení v čase.

suma:
1500 €
CapitalFP

 

 

CapitalFP

A čo by sa stalo, keby si tú istú sumu
v roku 2016 vložil na investičný účet?

 

CapitalFP

 

Stalo by sa to, že v roku 2026 by si si mohol
kúpiť viac m2 za našetrenú sumu.

 

 

CapitalFP

 

krátkodobo
do 1 roka
strednodobo
1-10 rokov
dlhodobo
10 rokov a viac

 

CapitalFP
Minimálny
vklad

minimálne 10€/mesačne

sipka

Ak mesačne investuješ iba minimálnu čiastku 10€

za 30 rokov môžeš získať až

32 435€

Štandardný
vklad

minimálne 100€/mesačne

sipka

Ak mesačne investuješ iba minimálnu čiastku 100€

za 30 rokov môžeš získať až

324 351€

CapitalFP

Investovanie a dôchodok s nami

Investovanie a dôchodok s nami

dôchodok zo sociálnej poisťovne

Ak platíš odvody do Sociálnej poisťovne v minimálnej výške, čiže cca 150€/mes., tak získaš minimálny dôchodok, čo je v súčasnosti cca 322€/mes. Pričom svoje platby budeš do Sociálnej poisťovne platiť približne 40 rokov (ak by si platil do Sociálnej poisťovne iba 30 rokov, tak by si získal dôchodok len 288€/mes.)*

dôchodok s nami

Ak by si na náš investičný produkt odkladal sumu, ktorú pravidelne platíš do Sociálnej poisťovne, čiže cca 150€/mes., tak by si získal mesačný dôchodok vo výške cca 1720€/mes., čo je približne 5x viac ako zo Sociálnej poisťovne. A na rozdiel od Sociálnej poisťovne už o 30 rokov.

Ak by si si odkladal iba 50€/mes., čo je len 1/3 zo sumy, ktorú platíš do Sociálnej poisťovne, tak by si získal mesačný dôchodok cca 573€/mes., čo je približne 2x viac ako zo Sociálnej poisťovne, a už o 30 rokov.

*výpočty sú orientačné a vychádzajú z dát Sociálnej poisťovne z roku 2020

Príklady skutočných ľudí

Blaženka K., 50 rokov, vydatá

Blaženka mala úspory dlhodobo uložené v banke. Jej výnos bol nulový, a chcela to zmeniť. Preto sa rozhodla svoje úspory vo výške 3000€ vložiť na investičný účet.

Počiatočný vklad
3000 €
Našetrené za 1 rok
3868 €

Po roku má Blaženka na svojom
investičnom účte 3868€

graf
Ivan K., 52 rokov, slobodný

Ivan pracuje v Rakúsku ako elektrotechnik. V minulosti už investoval prostredníctvom iných spoločností. Peniaze sa mu však nezhodnotili tak, ako očakával. Po rozhovore s nami sa rozhodol dať investovaniu ešte poslednú šancu. Na začiatok investoval 50 000€. Po pol roku videl ako mu peniaze zarábajú a vložil ešte 14 000€.

Počiatočný vklad
50 000 €
Mimoriadny vklad
14 000 €
Našetrené za 18 mesiacov
90 733 €

Po 18 mesiacoch má Ivan na svojom
investičnom účte 90 733€

graf
Ingrid V., 44 rokov, rozvedená

Ingrid zdedila 5000€ a rozhodla sa ich ponechať svojim deťom. Aby peniaze nestratili svoju hodnotu, investovala celú čiastku.

Počiatočný vklad
5000 €
Našetrené za 2 roky
6991 €

Po 2 rokoch má Ingrid na investičnom účte
pre svoje deti našetrených 6991€

graf
Darinka D., 12 rokov

Darinkina babka vložila 10 000€ zo životnej poistky Darinke na investičný účet.

Počiatočný vklad
10 000 €
Našetrené za 1 rok
12 440 €

Po roku má Darinka našetrené na svoju
budúcnosť 12 440€.

graf
Kontakt

0905 296 967

Kontaktovať vás budeme v najkratšom možnom čase.


CapitalFP

Musím do fondov prispievať pravidelne? Ako často?

Sú dva druhy investovania. Pravidelné a nepravidelné. Ak sa rozhodneš pre nepravidelné, investuje sa na pokyn. Ak sa rozhodneš pre pravidelné investovanie, je vhodné pravidelnosť dodržať, pretože je to pre Teba výhodnejšie. V prípade ak pravidelne prispievať prestaneš, neplynú Ti z toho žiadne sankcie.

Akú minimálnu sumu potrebujem, aby sa mi investícia oplatila?

Neexistuje na to žiadne kritérium. Investícia sa oplatí vtedy, keď dosiahne výnos. Ten sa dá dosiahnuť s malou aj s veľkou sumou. Výnos sa udáva v percentách, teda je rovnaký pri väčších aj menších sumách.

Môžem prísť o peniaze?

V prípade, ak investuješ len do jednej firmy a tá skrachuje, Ty o peniaze môžeš prísť. Toto riziko však podielové fondy eliminujú, pretože investujú Tvoje prostriedky do viacerých firiem. Existujú riziká, ktoré môžu tvoje peniaze ohroziť. Zároveň však existujú aj pravidlá, pri ktorých dodržaní sa riziko znižuje na minimum.

Komu odovzdávam peniaze?

Pri uzatvorení zmluvy sa peniaze posielajú priamo na účet obchodníka s cennými papiermi. Prevod sa realizuje vždy výlučne bankovým prevodom.

Môže môj broker/správca skrachovať?

Broker skrachovať môže. To však pre Teba nepredstavuje žiadne riziko, pretože broker sa Tvojich peňazí nijako nedotýka, robí len poradenstvo. Obchodník s cennými papiermi teoreticky tiež môže skrachovať. Avšak finančné prostriedky investorov sú vedené na samostatných účtoch, nezávisle od majetku obchodníka s cennými papiermi. Takže v prípade krachu, je majetok klientov chránený.

Môžem si fondy spravovať aj sám?

Ak nepotrebuješ rady brokera, stačí k nemu prísť a povedať mu svoju požiadavku. On ju spracuje a nebude Ti do Tvojho investičného plánu zasahovať. Ak by si chcel brokera úplne obísť, je nutné získať obchodnícku licenciu. Vtedy získaš absolútnu slobodu od brokera.

Viem si sledovať svoj účet aj keď ho spravuje niekto iný?

Účet si vieš sledovať vždy bez ohľadu na to, kto ho spravuje.

Čo ak nebudem spokojný s mojím poradcom?

Poradcu vieš kedykoľvek vymeniť. Je však dôležité najprv mu dať čas a rozhodovať sa na základe dlhšieho obdobia a výnosu, ktorý aj vďaka poradcovi získaš.

Čo ak nebudem spokojný s mojím ziskom?

Ak nebudeš spokojný, investíciu môžeš kedykoľvek ukončiť a to bez sankcií. Je však nutné uvedomiť si, že peniaze na Tvojom bežnom účte v banke netvoria nijaký zisk. A aj minimálny zisk na investičnom účte je viac, ako žiadny zisk na bežnom účte v banke.

Prečo nenechať peniaze v banke na bežnom sporiacom účte?

Z bežného účtu nemáš žiadny zisk. Na bežnom účte Tvoje peniaze pomaly strácajú hodnotu.

Môžem si peniaze z účtu kedykoľvek vybrať?

Áno. Peniaze si môžeš kedykoľvek vybrať bez akýchkoľvek podmienok a poplatkov.

Akú úlohu v tom má Capital?

Capital Ti pomôže správne si vybrať z mora investičných možností. Počas celej doby Ťa budeme sprevádzať a vysvetľovať Ti, čo sa deje na Tvojom účte. Zároveň Ti navrhneme kroky, ktoré by si mal v aktuálnej situácii podniknúť. Nič nerobíme za Tvojím chrbtom a informujete Ťa o každej zmene

Ak sa rozhodnem neinvestovať, kam by ste mi odporúčali odložiť si peniaze?

Ak sa rozhodneš nevložiť peniaze na investičný účet je v zásade jedno, kam ich dáš. Či ich uložíš v banke na účet, alebo si ich odložíš doma do šuplíka: Na oboch miesta strácajú peniaze pomaly hodnotu.

Je lepšie investovať do cenných papierov, alebo do nehnuteľnosti?

Najväčšia výhoda nehnuteľností je ich stabilita a vysoké výnosy, ktoré momentálne prinášajú. Nevýhodou je, že na investovanie do nehnuteľnosti potrebuješ vyšší vstupný kapitál, nie je možné ich vyberať po častiach a výber pomerne dlho trvá. Cenné papiere majú výhodu v tom, že môžeš vyberať peniaze prakticky okamžite, možnosť vyberať ich po častiach alebo všetky naraz. Ak sa rozhodneš predať nehnuteľnosť, bude to chvíľu trvať a na peniaze si teda budeš musieť počkať.

Čo sa stane s investíciu v prípade úmrtia klienta?

V prípade úmrtia ostáva investičný účet funkčný. S investíciou môžu pokračovať ďalej Tvoji dediči, prípadne môžu peniaze vybrať a účet ukončiť.
CapitalFP

 

CapitalFP

 

 

Jožkovi sa jeho nový život páči. Nemusí chodiť do práce. Stále je len v horách a nepotrebuje ani oblečenie. Má kopec voľného času a môže sa naplno venovať svojim koníčkom.

Problém je len v tom, že Jožko nemá koníčky. Televízor nepozerá, lebo žiadny nemá. Do fitka nechodí, v lese žiadne nie je. Knihy nečíta, nemá si ich za čo kúpiť. Nechodí na kávu do svojej obľúbenej kaviarne. Neobjednáva si ani donášku domov. Jožko síce môže chodiť na hríby, ale nechodí, lebo ich nepozná. Nechodí na dovolenku k moru ani na výlety.

Jožko má super život... alebo nie?

Odkedy sa Jožko rozhodol skoncovať s peniazmi, má skvelý život. Nie je na nich závislý. Žije hlboko v horách. Dom si postavil úplne sám z blata a listov. Zdražovanie energií ho netrápi. Umýva sa v horskom jazere a po tme mu svieti mesiac. Jedlo si nemôže kupovať, lebo nemá peniaze. Preto sa naučil uloviť si ho. Ak si nič neuloví, nazbiera si lesné plody a hríby, ak nejaké nájde.

 

 

 

 

CapitalFP

 

CapitalFP
* Zákonné informácie:
Capital & Financial Protection s.r.o. (ďalej len spoločnosť)je spoločnosť poskytujúca svoje služby v oblasti investičného poradenstva a finančného sprostredkovania. Svoju činnosť vykonáva na základe licencie SFA udelenej NBS. Investičné produkty ponúkané spoločnosťou patria do kategórie produktov kolektívneho investovania a riadia sa príslušnými zákonmi. Ide o podielové fondy s rôznym zameraním.

Upozornenie:
S investíciou do podielového fondu je spojené aj riziko a doterajší výnos nie je zárukou budúcich výnosov. Pri príprave informácií o očakávanom zhodnotení a o očakávanom riziku boli použité analýzy, ktoré boli vypracované s odbornou starostlivosťou. So štatútom, predajným prospektom a kľúčovými informáciami pre investorov fondov sa môžete oboznámiť na stránkach www.eic.eu a www.uniqa.sk a na centrále našej spoločnosti.