Nová kvalita finančných služieb
Úvod  /  O nás  /  Napísali o nás  /  Zrovnoprávnenie ceny poistného

Zrovnoprávnenie ceny poistného

04. november 2012

Ženy, ktoré doteraz váhali nad životným poistením by sa mali s jeho uzatvorením poponáhľať. Môžu totiž výrazne ušetriť. Kým doteraz mali poistku väčšinou lacnejšiu ako muži, od 21. decembra tohto roku sa to zmení. Môže za to smernica Európskej únie.

„Napriek tomu, že poisťovne ešte čakajú s uverejnením presných čísiel, pre ženy to v každom prípade znamená zvýšenie cien na nových zmluvách,“ upozorňuje výkonná riaditeľka poradenskej spoločnosti Capital and Financial Protection Stanislava Struhárová. Už teraz však existujú riziká, ktorých cena je uzatváraná tzv. „unisex“ sadzbou, ako napríklad poistenie trvalých následkov či úrazov, kedy platia ženy i muži rovnako.

Spomínaná smernica sa vzťahuje na poistenie smrti a tie typy rizík, pri ktorých sa pri cenotvorbe zohľadňovali fakty založené na štatistických ukazovateľoch, podľa ktorých ženy žijú dlhšie, majú lepšie genetické predispozície a choroby, ktoré ich postihujú, sú diagnostikované v skoršom štádiu a teda sú relatívne lepšie liečiteľné ako u mužov. Zrovnoprávnením cien pre ženy i mužov tak nastane zvýšenie cien životného poistenia práve pre nežné pohlavie. „Najväčší rozdiel v cene rizika pre ženy sa očakáva pri poistení pre prípad smrti, kde sa nárast očakáva až do výšky 30 percent,“ hovorí Stanislava Struhárová. Ak ste teda žena a doteraz ste váhali so životnou poistkou, je najvyšší čas porozmýšľať o jej uzatvorení. Zmena totiž nepostihne zmluvy uzatvorené pred 21. decembrom. „Pokiaľ má žena životné poistenie už uzatvorené, je dôležité, aby svoju zmluvu a riziká v nej prehodnotila so svojím finančným poradcom a prispôsobila ich tak svojim aktuálnym potrebám,“ uzatvára Stanislava Struhárová.

 

Čítať viac...

Zaujala Vás kariéra v spoločnosti Capital?

Dohodnite si s nami stretnutie alebo zavolajte na 0907 10 11 10
a my vám radi poskytneme viac informácií.


Copyright © 2013 Capitalfp.sk. Všetky práva vyhradené