Nová kvalita finančných služieb
Úvod  /  O nás  /  Napísali o nás  /  Úspech máte vo svojich rukách

Úspech máte vo svojich rukách

03. september 2012

Prečo sú niektorí ľudia úspešnejší ako iní? Prečo sa niekomu darí viac a inému menej? Mnoho ľudí verí na osud, no veľa z nich si neuvedomuje, že svoj život majú vo svojich rukách. Môžete rozvíjať svoju osobnosť a posúvať sa ďalej. Generálny riaditeľ Pavol Struhár zo spoločnosti Capital and Financial Protection vám poradí, ako byť úspešným.

V prvom rade sa pre osobný rozvoj musíte rozhodnúť a začať hneď. Nestačí to iba skúsiť. „Cesta k úspechu nie je ľahká. Nepremýšľajte príliš dlho, pretože život plynie rýchlo. Berte si príklad z úspešných ľudí, ktorí majú za sebou výsledky. Ak je to možné, nájdite si svoj vzor, osobu, ktorá bude pre vás inšpiráciou,“ hovorí Pavol Struhár. Začnite tým, že preberiete stopercentnú zodpovednosť za svoj život. Vy môžete za všetko dobré aj zlé, čo vás v živote stretlo. „Ak každého obviňujem, či už vládu, šéfa alebo okolie a spolieham sa na iných, zväzuje ma to a bráni mi napredovať,“ upozorňuje generálny riaditeľ. Medzi ďalšie vlastnosti nevyhnutné pre úspech patria sebadisciplína, vytrvalosť a schopnosť koncentrovať sa na cieľ.

Pri rozvoji osobnosti si treba uvedomiť tzv. limitujúci faktor, ktorým ste vy sami. Ide o schopnosti či nadanie, ktoré vás na jednej strane posunuli a dostali tam, kde ste teraz. „Ak však máte pocit, že stagnujete alebo sa neposúvate dopredu, väčšinou je to preto, že ste nerozvinuli tieto danosti do vyššieho stupňa. Potrebujete posunúť hranice, možnosti úsilia a vlastných schopností,“ vysvetľuje úspešný manažér. Ak si myslíte, že úspech niektorých ľudí spočíva iba v ich charizme, môžete sa mýliť. Jednou z definícii je, že charizma je schopnosť očariť iných. „Otázkou je, či toto pre úspech stačí. Z môjho pohľadu určite nie. Charizma sa často preceňuje. Určite život uľahčuje, ale z mojich skúseností viem, že trvalé výsledky prináša poznanie a striktné dodržiavanie princípov úspechov,“ hovorí Pavol Struhár. Charizma je tak „čerešničkou na torte“. Ak však zvyšok torty nestojí za nič, charizma nestačí. „Ak ju ale máte a súčasne poznáte ostatné tajomstvá úspechu, tak s charizmou ho dosiahnete rýchlejšie a efektívnejšie,“ uzatvára generálny riaditeľ.

Základné pravidlá úspechu

  • spoliehajte sa na seba vo všetkých aspektoch svojho života
  • nehádžte vinu za svoj neúspech na okolie, šéfa alebo osud
  • pestujte si sebadisciplínu
  • buďte vytrval
  • stanovte si cieľ a nasledujte ho
  • nespoliehajte sa iba na charizmu

Čítať viac...

Zaujala Vás kariéra v spoločnosti Capital?

Dohodnite si s nami stretnutie alebo zavolajte na 0907 10 11 10
a my vám radi poskytneme viac informácií.


Copyright © 2013 Capitalfp.sk. Všetky práva vyhradené