Nová kvalita finančných služieb
Úvod  /  O nás  /  Napísali o nás  /  Päť dôvodov, prečo odolať „výhodným“ vianočným ponukám

Päť dôvodov, prečo odolať „výhodným“ vianočným ponukám

05. november 2014

Ešte nie je ani december a zo všetkých strán sa valia vianočné reklamy, ktoré nás nabádajú k tomu, aby sme si zobrali výhodný úver či tovar na splátky. Zlou správou je, že do Vianoc budú takéto reklamy pribúdať, dobrou zase, že odborníčka na financie a výkonná riaditeľka spoločnosti Capital & Financial Protection Stanislava Struhárová poradí, ako odolať nástrahám vianočných pôžičiek i nekontrolovaných nákupov.

Peniaze všetko nevyriešia – veľa ľudí má predstavu, že na sviatky treba veľa peňazí, aby bolo dosť na darčeky i na jedlo počas Vianoc. Ideálne je, ak máte na sviatky čosi ušetrené. Potom si už len spravte zoznam darov, ktoré chcete kúpiť a držte sa ho. Ak viete, čo hľadáte, môžete porovnávať ceny a nakúpiť lacnejšie i výhodnejšie. „Myslite na vaše finančné možnosti. Nemusíte kupovať okázalé dary, aj keď k tomu reklamy často vyzývajú. Príjemnejšie sviatky vám to nezaručí,“ dodáva Stanislava Struhárová.

 

Davové pobláznenie – vo vianočných reklamách možno vidieť ľudí, ktorí sú šťastní, pretože im úver pomohol ku krajším sviatkom, prípadne sa tešia z krásnych darčekov, ktoré nakúpili na splátky. Nedajte sa strhnúť takýmto ošiaľom. „Ak chcete kupovať niečo väčšie, skúste počkať po Vianociach na výpredaje. Budete milo prekvapení, s akými zľavami tovar získate,“ radí Stanislava Struhárová.

 

Nie je všetko zlato, čo sa blyští – ak sa predsa rozhodnete riešiť Vianoce s úverom, buďte opatrní. „Dobre si preštudujte podmienky, za akých získavate pôžičku. Zistite si, koľko preplatíte, ale aj to, ako rýchlo ju musíte splatiť. Snažte sa vyhnúť rýchlym pôžičkám. Nenechajte sa zlákať ponukami, pri ktorých sa musíte okamžite rozhodnúť. Vždy si všetko dobre premyslite,“ upozorňuje odborníčka.

 

„Posviatkové“ vytriezvenie – ak si zoberiete úver, pretože si chcete Vianoce poriadne užiť, počítajte s tým, že raz sa tento čas skončí. „Po sviatkoch si klienti odrazu uvedomia, že musia splácať úver, ktorý ich ťaží ďalšie mesiace. Myslite na to skôr, ako si vôbec pôžičku zoberiete. Budete ju mať z čoho splácať? Koľko vám ukrojí z rozpočtu?“ hovorí odborníčka na financie.

 

Poučenie do budúceho roka – ak si chcete niečo zadovážiť k týmto Vianociam, kúpte si „šporkasu“. „Vždy myslite dopredu a snažte sa odkladať zopár drobných na ďalšie sviatky. Nebudú tak pre vás finančne zaťažujúce ani stresujúce,“ dodáva Stanislava Struhárová.

Čítať viac...

Zaujala Vás kariéra v spoločnosti Capital?

Dohodnite si s nami stretnutie alebo zavolajte na 0907 10 11 10
a my vám radi poskytneme viac informácií.


Copyright © 2013 Capitalfp.sk. Všetky práva vyhradené