Nová kvalita finančných služieb
Úvod  /  O nás  /  Napísali o nás  /  Deťom začnite sporiť čo najskôr

Deťom začnite sporiť čo najskôr

26. september 2012

Či už ste tento mesiac poslali do školy svojho prváčika, alebo máte o čosi staršie dieťa, pokiaľ plánujete finančne zabezpečiť jeho štart na vysokú školu alebo do života, je najvyšší čas začať odkladať nejaké financie bokom.

Aj odborníci na finančné poradenstvo radia, aby ste svojim ratolestiam začali sporiť čo najskôr. Rovnako dôležité však je aj to, aby ste si určili, za akým účelom chcete šetriť.

"Deťom je najvýhodnejšie začať šetriť  hneď po narodení. Platí pravidlo, že čím skôr so sporením začnete, tým lepšie. Dôležitou prioritou je dlhodobosť a pravidelnosť šetrenia. Na dosiahnutie žiadaného výnosu potrebujú peniaze čas, pretože ich nie je možné zaujímavo zhodnotiť za jeden alebo dva roky," hovorí výkonná riaditeľka poradenskej spoločnosti Capital and Financial Protection Stanislava Struhárová. Podľa odborníčky je pre zabezpečenie štúdia alebo štartu do života ideálne dlhodobé sporenie v kombinácii so životným poistením. Treba však myslieť aj na pripoistenie oslobodenia od platenia v prípade invalidity, smrti alebo diagnostikovaní kritických chorôb rodiča. „Budete tak mať istotu, že sporenie v tomto prípade preberie na seba daná finančná inštitúcia," zdôrazňuje Stanislava Struhárová.

Ďalšie možnosti

Okrem štúdia môžete dieťaťu sporiť aj na budúce bývanie. Či už ide o kúpu, modernizáciu alebo výstavbu bytu či domu, vhodným riešením je šetrenie prostredníctvom stavebného sporenia. Jeho nespornou výhodou je fakt, že ho podporuje štát ročnou prémiou, ktorá nepodlieha dani z príjmov. Čo však v prípade, ak chcete zhodnotiť peniaze pre dieťa v kratšom čase? „V prípade krátkodobého časového horizontu, kedy potrebujete mať peniaze k dispozícii stále alebo v  relatívne krátkom čase je vhodné siahnuť po sporiacich účtoch alebo vkladných knižkách v bankách," dodáva Stanislava Struhárová.

Čítať viac...

Zaujala Vás kariéra v spoločnosti Capital?

Dohodnite si s nami stretnutie alebo zavolajte na 0907 10 11 10
a my vám radi poskytneme viac informácií.


Copyright © 2013 Capitalfp.sk. Všetky práva vyhradené