Nová kvalita finančných služieb
Úvod  /  O nás  /  Napísali o nás  /  Ako byť úspešným investorom

Ako byť úspešným investorom

01. august 2012

Kam uložiť svoje financie v čase, keď Európa bojuje s finančnou krízou? Aj finanční poradcovia hlásia, že čoraz viac ľudí sa začína zaujímať o nové možnosti investovania. Hľadajú tak spôsob, ako uchrániť svoju hotovosť pred znehodnotením. Hovorí sa o zlate, diamantoch či iných menách ako euro a dolár.

Kam teda uložiť svoje peniaze? Treba ísť do rizika, alebo radšej zvoliť konzervatívny prístup? „Ja osobne za svoj investičný vzor považujem W. Buffeta. Je príkladom investora, ktorý nešpekuluje, ale ide na istotu. O tom, že to robí správne, svedčí aj fakt, že patrí medzi piatich najbohatších ľudí našej planéty,“ hovorí generálny riaditeľ Pavol Struhár z finančno-poradenskej spoločnosti Capital and Financial Protection. Dodáva, že takýto prístup, vyžaduje trpezlivosť a časovú stálosť. Zároveň ponúka aj tri rady, ako uspieť na poli investovania.

1.    Buďte trpezliví – Investor musí vedieť čakať na správnu chvíľu. A to aj pri nákupe investícií ako i predaji. Je rozdiel v tom, či investujete preto, lebo investujú všetci, daná investícia je populárna a tým zvyšujete jej dopyt, ktorý zvyšuje jej cenu, alebo investujete na základe dôkladnej analýzy.

2.    Kupujte, keď je cena dole, predávajte, keď je cena hore – Ak si uvedomíte, že cenu danej investície zvyšuje dopyt po nej, tak hneď máte odpoveď na to, kedy je správne investovať a kedy predávať. Keď všetci kupujú, cena je pravdepodobne blízko k stropu, treba skôr predávať. Naopak, keď všetci predávajú, cena je pravdepodobne blízko k dnu, môže byť vhodný čas na nákup. Samozrejme, bolo by nezmyslom nakúpiť akcie krachujúcej spoločnosti, alebo dlhopisy krachujúceho štátu, len preto, lebo ich ceny sú príliš nízko. Všetko, čo považujete za osobnú investíciu, napríklad zlato, cenné papiere či reality má svoje obdobia vysokých cien a nárastov a tiež nízkych cien a poklesov. A tieto obdobia sa striedajú. Ak je teda cena investície na niekoľkoročných maximách, a máte záujem investovať, treba sa poobzerať po inej investícii, ktorej cena sa pohybuje na minimách.

3.    Zvažujte – Kupujte iba to, čo má reálne zmerateľnú hodnotu dnes a bude ju mať aj v budúcnosti. Kupujte iba to, čo ste ochotní si ponechať vo svojom portfóliu dlhodobo.

Čítať viac...

Zaujala Vás kariéra v spoločnosti Capital?

Dohodnite si s nami stretnutie alebo zavolajte na 0907 10 11 10
a my vám radi poskytneme viac informácií.


Copyright © 2013 Capitalfp.sk. Všetky práva vyhradené